8 szög területét hogyan számoljam ki:D?

4db 6 cm és 4db 5.6 cm hosszú oldal.

2011. nov. 1. 16:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak egy gyors választ és dobom a kérdésedre a lájkot
2011. nov. 1. 16:26
 2/8 BKRS ***** válasza:

Mondjuk a teteje, az alja es a jobb es bal fuggoleges oldala 6cm, es a 45 fokos szogben meno oldalak 5,6cm-esek.

Egy ilyen szep szimmetrikus 8 szogre gondolok.

Hosszabitsd meg a vizszintes es fuggoleges oldalait amig negyzetet alkotnak.

Lesz 4 kis haromszog a negyzet sarkaiban amik nem tartoznak a 8 szoghoz.

Ezek egyenlo szaru derekszogu haromszogek, 5,6cm-es atfogoval,

vagyis az oldalaik (5,6^2/2)^0,5 hosszusaguak. (Pitagorasz tetel alapjan.


Tehat egy ilyen kis haromszog terulete:

(5,6^2/2)^0,5 * (5,6^2/2)^0,5 /2 = 5,6^2 / 8 = 3,92

4 ilyen haromszog terulete ennek a negyszerse:

15,68


Az egesz negyzet terulete:

((5,6^2/2)^0,5 + 6 + (5,6^2/2)^0,5)^2 = 193,755151

A nyolcszog terulete:

193,755151-15,68 = 178,075151

2011. nov. 1. 16:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de a ^ jel mit akar jelenteni?
2011. nov. 1. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"Köszi, de a ^ jel mit akar jelenteni?" Hatványozást. Ami előtte van az a hatvány alapja, ami utána az a kitevő. (2^3=8)

A kis-háromszög területének kiszámításába valami hiba csúszhatott, van egy kis eltérésünk:

[link]

2011. nov. 1. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

BKRS - nek: Szerintem valamit elszámolhattál.


Legyen

a = 6 cm - a hosszabbik oldal

b = 5,6 cm - a rövidebb oldal

x - a sarki kis háromszögek oldala

T = ?


A befoglaló nagy négyzet oldala

A = a + b√2

x = b/√2

A sarki háromszögek összterülete

t = b²

Ezekkel

T = A² - t


Így az általad leírt nyolcszög területe

T = (a + b√2)² - b²

A megadott értékeket behelyettesítve

T ≈ 162,39 cm²

==============


DeeDee

************

2011. nov. 1. 19:18
 6/8 BKRS ***** válasza:

Ami utana van az a hatvany

a negyzet: a^2

a kob: a^3

2011. nov. 1. 19:24
 7/8 BKRS ***** válasza:

DeeDee, igazad van valahol valamit elszamolhattam.

Az eredmeny T = (a + b√2)² - b² jo,

az erdekessege, hogy

T = a² + 2ab√2 + b²

szimmetrikus a es b-ben, mindegy melyiket melyikbe helyettesitjuk be, az eredmeny ugyanaz lesz.

Ez megfelel a geometriabol vart eredmenynek: ket kulonbozo moson lehet negyzette kialakitani es mindket modon ugyanarra az eredmenyre kell jutni, hiszen a 8 szog terulete nem valtozik.

2011. nov. 1. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad van! Szép dolog a geometria. :-)


DeeDee

*********

2011. nov. 2. 23:09