Hogyan kell átváltani a szög percet?


Sziasztok, én ezt akarom például rendes fokba kifejezni


cos 312°45' ,ilyenkor mi a teendöm? leirja valaki a lépéseket?:)


2011. okt. 25. 19:50
 1/6 anonim válasza:

a szögperc az a foknak a kisebb mértékegysége,nem tudom mit akarsz rajta átváltani:/ 1 fok=60' 1'=60'' (szögmásodperc)

szóval ha szögpercben akarod kifejezni akkor

312×60 ' + 45' =___'

2011. okt. 25. 20:03
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha tizedes fokban akarod kifejezni, akkor a szögpercet elosztod hatvannal:


45' = 45/60 = 0,75°


45" = 45/60*60 = 45/3600 = 0,0125


[link]

2011. okt. 25. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Helyesen:


45" = 45/60*60 = 45/3600 = 0,0125°


Ez már a másodpercekre vonatkozik.

2011. okt. 25. 20:08
 4/6 A kérdező kommentje:
én fokba akarom az egészet tenni
2011. okt. 25. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Most nem tudom, hogy mi a kérdés. Erre gondoltál?


312°45' = 312° + 45' = 312° + (46/60)° = 312° + 0,75° = 312,75°

2011. okt. 26. 17:19
 6/6 anonim válasza:
Én azt szeretném kérdezni,hogy a kocsi csomagtartó térfogatát literről hogy tudom meg hány kiló terhelhetőségű?
2021. okt. 24. 09:41