Sziasztok, én ezt akarom például rendes fokba kifejezni
cos 312°45' ,ilyenkor mi a teendöm? leirja valaki a lépéseket?:)
2011. okt. 25. 19:50
1/6 anonim válasza:
a szögperc az a foknak a kisebb mértékegysége,nem tudom mit akarsz rajta átváltani:/ 1 fok=60' 1'=60'' (szögmásodperc)
szóval ha szögpercben akarod kifejezni akkor
312×60 ' + 45' =___'
2/6 anonim válasza:
Ha tizedes fokban akarod kifejezni, akkor a szögpercet elosztod hatvannal:
45' = 45/60 = 0,75°
45" = 45/60*60 = 45/3600 = 0,0125
3/6 anonim válasza:
Helyesen:
45" = 45/60*60 = 45/3600 = 0,0125°
Ez már a másodpercekre vonatkozik.
4/6 A kérdező kommentje:
én fokba akarom az egészet tenni
2011. okt. 25. 20:09
5/6 anonim válasza:
Most nem tudom, hogy mi a kérdés. Erre gondoltál?
312°45' = 312° + 45' = 312° + (46/60)° = 312° + 0,75° = 312,75°
6/6 anonim válasza:
Én azt szeretném kérdezni,hogy a kocsi csomagtartó térfogatát literről hogy tudom meg hány kiló terhelhetőségű?