Mi a kör egyenlete,ha kör átmegy a P1(3;0) es P2(-1;2) pontokon,es a kozeppontja az x-y+2=0 egyenesre illeszkedik.
2014. febr. 25. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

(3-u)^2+(0-v)^2=r^2

(-1-u)^2+(2-v)^2=r^2 ezek a kör pontja

illeszkedik az egyenesre:

u-v+2=0


három ismeretlen három egyenlet

2014. febr. 25. 15:04
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. De nincs ennel egy egyszerubb megoldas?

A ket pont altal alkotott egyenes felezopontja nem megy at a kor kozeppontjan?

2014. febr. 25. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
ez csak akkor igaz ha a két pont távolsága egyenlő a kör átmérőjével. viszont az átmérőjét nem ismerjük.
2014. febr. 25. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

de ez valójában két ismeretlen mert a két első egyenlet az

r^2-tel egyenlő

(3-u)^2+(0-v)^2=(-1-u)^2+(2-v)^2 igy egyenlővé téve már csak két ismeretlen van az u és v

2014. febr. 25. 19:42
 5/6 A kérdező kommentje:
(x-3)^2 + (y-5)^2=25 jott ki.
2014. febr. 25. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:

(x-3)^2 + (y-5)^2=25 középpont (3;5)

ell:

(3-3)^2+(0-5)^2=25 pipa

(-1-3)^2+(2-5)^2=25 pipa

3-5+2=0 pipa

Ügyes vagy!

2014. febr. 25. 20:11