2lxl-3lxl+6=lxl-5lxl+16. Hogy tudnám megoldani ezt az abszolutértékes feladatot?

2014. febr. 22. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

ha x>0

2x-3x+6=x-5x+16

6-x=16-4x

x=10/3

ha x<0

-2x+3x+6=-x+5x+16

x+6=4x+16

x=-10/3


[link]

2014. febr. 22. 10:47
 2/3 anonim válasza:

2lxl-3lxl+6=lxl-5lxl+16 / -6

2lxl-3lxl=lxl-5lxl+10 / összevonás

-1lxl=4lxl+10 /-4lxl

-5lxl=10 / :(-5lxl)

lxl=-2


Remélem jól oldottam meg. :)

2014. febr. 22. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A jobb oldali harmadik sor az -4 nem +4
2014. febr. 22. 13:11