Mekkora a térerősség (E), ha 10cm-re lévő két pont között 24V a feszültség? Előre is köszönöm! :)2014. febr. 13. 16:02
1/4 bongolo válasza:
U = E·d
ne felejtsd el méterbe váltani a távolságot.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor így kell?
U=E*d
24=E*0,1
E=240N/C
2014. febr. 13. 17:24
3/4 bongolo válasza:
Igen.
A N/C is jó mértékegység térerősségre, de itt természetesebb a V/m, én inkább azt használnám. A kettő ugyanaz egyébként.
4/4 A kérdező kommentje:
Oke, köszönöm :D nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű
2014. febr. 13. 19:40