Mekkora a térerősség (E), ha 10cm-re lévő két pont között 24V a feszültség? Előre is köszönöm! :)

2014. febr. 13. 16:02
 1/4 bongolo ***** válasza:

U = E·d


ne felejtsd el méterbe váltani a távolságot.

2014. febr. 13. 16:38
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor így kell?

U=E*d

24=E*0,1

E=240N/C

2014. febr. 13. 17:24
 3/4 bongolo ***** válasza:

Igen.

A N/C is jó mértékegység térerősségre, de itt természetesebb a V/m, én inkább azt használnám. A kettő ugyanaz egyébként.

2014. febr. 13. 18:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Oke, köszönöm :D nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű
2014. febr. 13. 19:40