Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelyik érinti a koordinátatengelyeket, és illeszkedik a P pontra, ha P(2;3).
2014. febr. 21. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit nehezebb feladat megoldását itt elmondom:

http://www.youtube.com/watch?v=PA6PzNx6ybM

Ha továbbra sem megy, szóljál!

2014. febr. 21. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

további segítség

alapegyenlet:

(x-u)^2+(y-v)^2=r^2

mivel a tengelyeket érinti ezért:

u=r és v=r

illeszkedik a P(2;3) pontra

az egyenlet

(2-r)^2+(3-r)^2=r^2

ebből ki lehet az r-t számolni.

2014. febr. 21. 20:37
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!:)

Abban még segítenétek, hogy ha a P pont (-1;4), akkor hogyan kell csinálni?

Én úgy csináltam hogy u=v=r (-1-r)^2+(4-r)^2=r^2

de nem jött ki megoldás.

2014. febr. 22. 12:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rájöttem, de nem biztos, szóval ha a P pont nem az 1. negyedben van akkor u vagy v negatív előjelet kap?
2014. febr. 22. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

a 2. negyedben u- v+

a 3. u- v-

a 4. u+ v-

u az x menti eltolás v az y menti eltolás

2014. febr. 22. 13:10