Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelyik érinti a koordinátatengelyeket, és illeszkedik a P pontra, ha P(2;3).2014. febr. 21. 19:26
1/5 anonim válasza:
Egy kicsit nehezebb feladat megoldását itt elmondom:
http://www.youtube.com/watch?v=PA6PzNx6ybM
Ha továbbra sem megy, szóljál!
2/5 anonim válasza:
további segítség
alapegyenlet:
(x-u)^2+(y-v)^2=r^2
mivel a tengelyeket érinti ezért:
u=r és v=r
illeszkedik a P(2;3) pontra
az egyenlet
(2-r)^2+(3-r)^2=r^2
ebből ki lehet az r-t számolni.
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
Abban még segítenétek, hogy ha a P pont (-1;4), akkor hogyan kell csinálni?
Én úgy csináltam hogy u=v=r (-1-r)^2+(4-r)^2=r^2
de nem jött ki megoldás.
2014. febr. 22. 12:01
4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rájöttem, de nem biztos, szóval ha a P pont nem az 1. negyedben van akkor u vagy v negatív előjelet kap?
2014. febr. 22. 12:03
5/5 anonim válasza:
a 2. negyedben u- v+
a 3. u- v-
a 4. u+ v-
u az x menti eltolás v az y menti eltolás