Hogyan kell kiszamolni az ismeretlent?


Valaki aki nagyon ert hozza, azt megkernem, hogy oldja meg nekem ezt az elso feladatot (levezetessel), hogy a tobbit is ugyanugy tudjam megoldani, itt van az elso feladat:

1057+100-(350xa)=457



#számolás #ismeretlen szam.
2014. febr. 20. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

ha az x a szorzás, akkor átviszed az ismerteket egy oldalra és az ismeretleneket a másikra:


1057+100-457=350a


egyszerűsítesz:


700=350a


2=a

2014. febr. 20. 18:06
 2/3 anonim ***** válasza:

1157-(350xa)=457 /-1157

-350xa=-700 / :-350

xa = 2

Innentől, hogy X * a = 2 -ben mi felel meg x-nek és a-nak az értelmezési tartományon múlik.

2014. febr. 20. 18:11
 3/3 A kérdező kommentje:

Es ennyi az egesz feladat ? Ha igen, akkor legyszives segits ebbe a feladatba is, hogy hogyan kell eljarni:

3700-(600+1200)=

2014. febr. 20. 18:14