Valaki aki nagyon ert hozza, azt megkernem, hogy oldja meg nekem ezt az elso feladatot (levezetessel), hogy a tobbit is ugyanugy tudjam megoldani, itt van az elso feladat:
1057+100-(350xa)=457
#számolás #ismeretlen szam.
2014. febr. 20. 17:58
1/3 anonim válasza:
ha az x a szorzás, akkor átviszed az ismerteket egy oldalra és az ismeretleneket a másikra:
1057+100-457=350a
egyszerűsítesz:
700=350a
2=a
2/3 anonim válasza:
1157-(350xa)=457 /-1157
-350xa=-700 / :-350
xa = 2
Innentől, hogy X * a = 2 -ben mi felel meg x-nek és a-nak az értelmezési tartományon múlik.
3/3 A kérdező kommentje:
Es ennyi az egesz feladat ? Ha igen, akkor legyszives segits ebbe a feladatba is, hogy hogyan kell eljarni:
3700-(600+1200)=
2014. febr. 20. 18:14