Egyenlet: [link] Jpg
2012. dec. 20. 19:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Link javítása: [link]
2012. dec. 20. 19:41
 2/14 anonim ***** válasza:

mind két oldalt szorzod az ismeretlennel, ekkor eltűnik a bal oldalon a /X

aztán a jobb oldalon 17.5X lesz, itt osztasz 17.5el.


egyszerűsítve a feladatot:


20/X=2 avagy, melyik az a szám, amivel ha elosztom a 20at, 2-t kapok? ez a szám ugyanaz, mint amivel 2-t kell megszoroznom, hogy 20at kapjak. ez nyilván 20/2 lesz.

2012. dec. 20. 20:08
 3/14 anonim ***** válasza:

A célunk minden esetben az (1)x értékének meghatározása.

Tehát:

3,5 / x = 17,5


1. lépés: "Eltüntetjük" a törtet a bal oldalról. Ezt úgy érjük el, ha mindkét oldalt megszorozzuk x-szel. Így ez lesz belőle:


3,5 = 17,5 x


2. lépés: Mivel az (1)x értékét keressük, de a jobb oldalon 17,5 x van, a szorzás ellentétes műveletét kell használnunk. Tehát mindkét oldalt elosztjuk 17,5-del. Így ezt kapjuk:


3,5 / 17,5 = x


0,2 = x


3. Ellenőrzés következik, azaz behelyettesítjük a kapott értéket az eredeti egyenletbe:


3,5 = 17,5 x 0,2


Elvégezzük a szorzást a jobb oldalon, és íme:


3,5 = 3,5


Ez valóban egyenlő, tehát jók vagyunk. :)

2012. dec. 20. 20:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Ebből semmit sem értettem.
2012. dec. 20. 20:21
 5/14 anonim ***** válasza:

setétéjjel, gondolkozz egyszerűbben: 20 osztva valamivel egyenlő 2, akkor mennyi ez a valami.


ha még mindig nem érted, akkor olvasgass a wikin a szorzásról és az osztásról.


[link]

[link]

2012. dec. 20. 20:38
 6/14 A kérdező kommentje:

BErta Woostert nagyjábűl értettem.

De nem lenne egyszerübb kakor azt mondani h 3.5 öt elosztjuk 17.5-el és kijön a 0.2?Mert így elég bonyulult

2012. dec. 20. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
3.5/17.5 az 0.2. azt mondtad neked a levezetés kell, nem az eredmény.
2012. dec. 20. 21:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Írd be ide és megoldja:

[link]

2012. dec. 20. 21:57
 9/14 A kérdező kommentje:

1. lépés: "Eltüntetjük" a törtet a bal oldalról. Ezt úgy érjük el, ha mindkét oldalt megszorozzuk x-szel.


Ez a mondat mit jelent?Most azt mondjuk,hogy 3.5/17.5=0.2.

akkor mi ez a szorzás x-es akármi?

2012. dec. 21. 04:59
 10/14 anonim ***** válasza:
elolvastad a wiki cikket?
2012. dec. 21. 13:06
1 2