Anna és Bea súlya 93 kg
Anna és Csilla súlya 95 kg
Anna, Bea és Csilla súlya 138 kg
Ki hány kg?
2014. febr. 17. 15:13
1/2 anonim válasza:
1. a+b=93 -> b=93-a
2. a+c=95 -> c=95-a
3. a+b+c=138
------------
1.,2.-t beírjuk 3.-ba
a+93-a+95-a=138
-a=-50 -> a=50
--------------------
a=50 beír 1.-be
b=93-50=43
------------------
a=50 beír 2.-be
b=95-50=45
------------------
ell.: a=50, b=43, c=45 beír 1.-be, 2.-be és 3.-ba
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 17. 15:29