Anna és Bea súlya 93 kg

Anna és Csilla súlya 95 kg

Anna, Bea és Csilla súlya 138 kg

Ki hány kg?


2014. febr. 17. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a+b=93 -> b=93-a

2. a+c=95 -> c=95-a

3. a+b+c=138

------------

1.,2.-t beírjuk 3.-ba

a+93-a+95-a=138

-a=-50 -> a=50

--------------------

a=50 beír 1.-be

b=93-50=43

------------------

a=50 beír 2.-be

b=95-50=45

------------------

ell.: a=50, b=43, c=45 beír 1.-be, 2.-be és 3.-ba

2014. febr. 17. 15:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 17. 15:29