Ezt, hogy kell kiszámolni? (kémia)

[link]
2014. febr. 15. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából két dolgot kell ehhez tudni: 1. %-számítás 2. V/V% fogalma (térfogatszázalék)


Kezdjük a V/V%-al => megmutatja hogy 100 dm3 oldatban hány dm3 az oldott anyag.

V/V% = (oldott anyag térfogata ÷ oldat térfogatával) × 100


A képletet nem muszáj alkalmaznod. Elég ha logikusan számolunk.


75 cm3 az oldat, V/V% = 66%

- a 66% megmutatja hogy az oldat térfogatának 66%-a az oldott anyag

- tehát 75 cm3 × 0,66 = 49,5 cm3 az oldott anyag térfogata


75 cm3 oldatból 49,5 cm3 az oldott anyag akkor 75-49,5=25,5 cm3 az oldószer térfogata.


Ha valami nem világos leírom részletesen.

2014. febr. 15. 17:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. febr. 15. 18:00