oldat tömege: ...
oldott anyag tömege: 5g
oldószer tömege: ...
tömeg%: 10%
a mmegoldás az hogy oldat tömege: 50g és oldószer tömege: 45g
De hogyan kell kiszámolni?( csak az eredmény van meg)
2012. márc. 19. 20:28
1/3 anonim válasza:
Az alapképlet ugye az, hogy a tömegszázalék=oldott anyag tömege osztva az oldat tömegével és még ezt megszorozni százzal. Na ugye itt meg van adva az oldott anyag tömege és a tömegszázalék.Először a 10%-ot elosztod százzal így kapsz 0,1-et, amivel elosztod az 5g-ot, így kijön, hogy az oldat tömege 50g. Az oldószer tömegét úgy kapod meg, hogy az oldat tömegéből kivonod az oldott anyag tömegét vagyis 50-5=45. Remélem segítettem.
2/3 anonim 



válasza:





A 10m/m% azt jelenti, hogy: 100g oldatban van 10g oldott anyag, de neked csak 5g oldott anyagod így az oldat tömege x lesz, szóval:
100g oldatban van 10g
x g oldatban van 5g
x=5/10*100=50g oldattal, igazából ez egyenesarányosság
az oldószer pedig: oldaból kivonod az oldott anyagot
50-5=45g
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. márc. 19. 21:00