Hogyan kell kiszámolni az alábbi két megoszlási viszonyszámos példát?


1) Számolja ki a bevételi adatokat árufőcsoportonként, ha a kereskedelmi egység adatairól a következőt tudjuk: élelmiszer bevétel: 4.500.000Ft, az egyéb áruk bevétele az összes bevétel 12%-a és a vegyiáru bevételének részaránya 5%.


Addig jutottam el, hogy az élelmiszer bevétele, a 4.500.000Ft az összes bevétel 83%-a.

Hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi az összes bevétel vagy az egyéb és vegyi áruk bevétele?



2) Egy kereskedelmi egység negyedéves bevételéből a januári forgalom 978.000Ft, a februári bevétel 1.140.000Ft és a márciusi bevétel a negyedéves forgalom 35%-a. Számolja ki a negyedéves forgalmat és a márciusi bevételt!


A januári és februári forgalom összegge 2.118.000Ft, ez a negyedéves forgalom 65%-a.

De hogyan tovább??



Kérem aki tud, segítsen!



2012. márc. 18. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

1.)

4 500 000 - 83%

x - 100%


x=100/83*4 500 000 = 5421686,747


2.)

978 000 + 1 140 000 = 2 118 000 = 65%

x = 100 %

x= 100/65*2 118 000 = 3 258 461,538

35%= 3 258 461,538*35/100 = 1 140 461,538

2012. márc. 18. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:

1.)

Egyéb áru (12%) = 12/100*5 421 686,747 = 650 602,4096

Vegyiáru (5%) = 5/100*5 421 686,747 = 271 084, 3374

2012. márc. 18. 11:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2012. márc. 18. 14:44