2014. febr. 18. 20:35
1/1 pixie.cute válasza:
I. 5x-2y=10
II. 2x+y=13 /*2
II. 4x+2y=26
I+II; Kiesik az y / egyenlő együtthatók módszere/
5x+4x=10+26
9x=36
x=4
2x+y=13
2*4+y=13
8+y=13
y=5
Ellenőrzés.:
2x+y=13
8+5=13
5x-2y=10
20-10=10