Valaki segítene? Oldjuk meg az egyenlő együtthatók módszerével a következő egyenletrendszereket.! 1. ,3x+y=-4 6x-y/3=6 2. ,4x-3y=-2 -8x+6y=4 3. ,5x-7y=12 10x-14y=21 4. , x/2-5y=-3 x/8+10y=15 Ahova /-jelet írtam az tört vonalat akar helyettesíteni.

2014. febr. 18. 19:18
 1/7 A kérdező kommentje:

ahova a szám után .,-van írja az másik feladat pl: 1., 1 feladat

2., 2 feladat

2014. febr. 18. 19:19
 2/7 A kérdező kommentje:

Így: !


1. ,3x+y=-4 6x-y/3=6

2. ,4x-3y=-2 -8x+6y=4

3. ,5x-7y=12 10x-14y=21

4. , x/2-5y=-3 x/8+10y=15

2014. febr. 18. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:

3x+y=-4

6x-y/3=6 /*3


3x+y=-4 /*6

18x-y=18


18x+6y=-24

18x-y=18

-felsőből az alsót

7y=-42

y=-6

az x-et behelyettesitve megkapod.

a többit ugyan így

2014. febr. 18. 19:29
 4/7 A kérdező kommentje:
ez nekem kínai.... nemértem
2014. febr. 18. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kinai csak megijedtél tőle pedig egyszerű

3x+y=-4

18x-y=18

az a lényeg hogy az egyik változó együtthatója egyenlő legyen hogy ki tudjuk ejteni. a 3x akkor lesz 18x ha az egyenletet 6-tal végigszorozzuk

18x+6y=-24

18x-y=18

az x-szes tag együtthatója azonos, ezt akartuk elérni.

Ha a felsőből kivonjuk az alsót akkor az x-es tag kiesik

mert18x-18x=0

Tehát vonjuk ki a felső egyenletből az alsót

ugye az x kiesik marad az y

6y-(-y)=7y és -24-18=-42

tehát

7y=-42

y=-6

az x-et megkapod ugy hogy a y helyére az eredeti egyenletbe a -6-ot behelyettesíted.

2014. febr. 18. 20:14
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget most már megértettem.!!
2014. febr. 18. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
látod hogy mégsem kinai!! Örülök hogy sikerült.
2014. febr. 18. 20:46