Ezt valaki letudná vezetni nekem?
Elvesztettem a fonalat.
2013. ápr. 14. 22:52
2/5 bongolo válasza:
Szóval ez lenne az, ugye:
1/x + 1/y = 5/6
1/x - 1/y = 1/6
Az új ismeretlenek az u=1/x és v=1/y lehetnek:
u + v = 5/6
u - v = 1/6
Összeadva:
2u = 6/6
u=1 → x=1
1 + v = 5/6
v = -1/6 → y = -6
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 14. 23:09
4/5 anonim válasza:
Rossz a megoldás!
bongolo mesternek kicsit gyenge napja volt. :-)
u = 1/x
v = 1/y
u + v = 5/6
u - v = 1/6
Összeadva a két egyenletet
2u = 6/6 = 1
u = 1/2
ezért
x = 2
====
Az elsőből kivonva a másodikat
2v = 4/6 = 2/3
v = 1/3
így
y = 3
====
Ellenőrzés
1/2 + 1/3 = 5/6
1/2 - 1/3 = 1/6
DeeDee
**********