"Oldjuk meg az egyenlő együtthatók módszerével vagy új ismeretlen bevezetésével a következő egyenletrendszereket. " 1+1=5 - - - x y 6 1-1=1 - - - x y 6?


Ezt valaki letudná vezetni nekem?

Elvesztettem a fonalat.


2013. ápr. 14. 22:52
 1/5 A kérdező kommentje:

Így érthetőbb:

[link]

2013. ápr. 14. 22:53
 2/5 bongolo ***** válasza:

Szóval ez lenne az, ugye:

1/x + 1/y = 5/6

1/x - 1/y = 1/6

Az új ismeretlenek az u=1/x és v=1/y lehetnek:

u + v = 5/6

u - v = 1/6

Összeadva:

2u = 6/6

u=1              → x=1


1 + v = 5/6

v = -1/6       → y = -6

2013. ápr. 14. 23:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 14. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz a megoldás!

bongolo mesternek kicsit gyenge napja volt. :-)


u = 1/x

v = 1/y


u + v = 5/6

u - v = 1/6


Összeadva a két egyenletet

2u = 6/6 = 1

u = 1/2

ezért

x = 2

====


Az elsőből kivonva a másodikat

2v = 4/6 = 2/3

v = 1/3

így

y = 3

====


Ellenőrzés

1/2 + 1/3 = 5/6

1/2 - 1/3 = 1/6


DeeDee

**********

2013. ápr. 15. 12:07
 5/5 bongolo ***** válasza:
Jogos, kösz DeeDee :)
2013. ápr. 15. 14:04