4x+2y=20
y-x=1
Azt ránézésre is kitaláltam, hogy x=3, y=4, a kérdésem az lenne, hogy ezt matematikai levezetéssel hogyan kéne kiszámolni. Köszönöm aki segít!
2013. márc. 5. 19:51
1/3 anonim válasza:
I. 4x+2y=20
II. y-x =1
A második egyenletből:y= 1+x
Ezt az első egyenletbe behelyettesítve:
4x + 2(1+x)=20
4x + 2 + 2x =20
6x+2 =20
6x =18
x = 3
y = 1+x = 1+3 =4
2/3 anonim válasza:
A másodikból kifejezed valamelyik változót: y=1+x.
Ezt visszehelyettesítve az elsőbe y helyére megoldod:
4x+2(1+x)=20
4x+2+2x=20
6x=18
x=3
Visszahelyettesítés y-ra: y=1+x=4.
3/3 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm szépen!
2013. márc. 5. 20:00