Sürgős! Hogy kell kiszámolni? (felpontozok)


4x+2y=20

y-x=1


Azt ránézésre is kitaláltam, hogy x=3, y=4, a kérdésem az lenne, hogy ezt matematikai levezetéssel hogyan kéne kiszámolni. Köszönöm aki segít!



2013. márc. 5. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

I. 4x+2y=20

II. y-x =1

A második egyenletből:y= 1+x

Ezt az első egyenletbe behelyettesítve:

4x + 2(1+x)=20

4x + 2 + 2x =20

6x+2 =20

6x =18

x = 3


y = 1+x = 1+3 =4

2013. márc. 5. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A másodikból kifejezed valamelyik változót: y=1+x.

Ezt visszehelyettesítve az elsőbe y helyére megoldod:

4x+2(1+x)=20

4x+2+2x=20

6x=18

x=3

Visszahelyettesítés y-ra: y=1+x=4.

2013. márc. 5. 19:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm szépen!
2013. márc. 5. 20:00