2014. febr. 7. 21:06
1/1 anonim válasza:
A tapadási súrlódás a normál erőből származtatható, ami ez esetben pont a gravitációs abszolút értéke, tehát ~500 N.
Tudjuk, hogy 200 N mozdítja meg, itt van maximuma a tapadási súrlódásnak, tehát 200=u*500, így u=2/5=0.4 .
Az első kérdésre meg az a válasz, hogy 100 N. Ez teljes független a test tömegétől, elegendő azt tudni, hogy a test nem mozdul 100 N hatására. Ugye a tapadási súrlódási erő mindig akkora, mint az erő amit alkalmazunk. Amit a számokból ki szoktunk számolni az a maximuma, de ezzel a súrlódási erő mindig kisebb, egyenlő lehet. Ha nem így lenne, akkor ebben az esetben 0.4*500=200N, tehát ha te 100N-nal húzod magad fele a ládát, akkor 100/50=2m/s^2 gyorsulással elindulna a másik irányba, milyen butaság lenne ez, ugye?