A gépkocsi kerekei és az úttest között a csúszási surlódási együttható 0.6. Hány m/s2 a gépkocsi gyorsulása, ha a vezető blokkolva fékez? G=9.81m/s2 (Ügyeljünk a gyorsulás előjelére! )

2013. dec. 17. 17:33
 1/4 anonim válasza:

A kocsi súlya tömege m, így súlya 9,81*m, a súrlódás erő ezáltal 0,6*F=0,6*9,81*m. Ez az erő hat m tömegre, a=F/m:

a=0,6*9,81*m/m=0,6*9,81=5,886 m/s2

2013. dec. 17. 21:38
 2/4 anonim válasza:
*A kocsi tömege m...
2013. dec. 17. 21:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. dec. 18. 12:47
 4/4 anonim válasza:
Ha fékez, akkor lassulás van. nem mínusz előjelű a gyorsulás?
2015. dec. 15. 17:00