Egy labdát 7m/s2 sebességgel elgurítunk,3 másodperc múlva megáll. Mekkora a gördülési surlódási erő?
Szóval akkor eddig jutottam el:
a= 7m/s2
t= 3s
µg= ?
F= m*a
Fg= µg*m*g
F=Fg
v=a*t=7m/s2*3s=21m/s
Még most is akármerre indulok, akkor is az m kell, amit nem tudok... :(
2014. febr. 5. 19:00
1/6 anonim válasza:
Először is tisztázzuk, hogy sebesség vagy gyorsulás! A szöveg szerint sebesség van, de a mértékegység gyorsulás, illetve az adatok feltüntetésénél már gyorsulás van írva a megfelelő mértékegységgel.
2/6 anonim válasza:
Javaslom a munkatétel alkalmazását:
0,5m*v^2=µg*m*g*s
ahol s= 0,5a*t^2
3/6 anonim válasza:
Szerintem sebesség lesz az, különben valami irgalmatlan nagy súrlódási együtthatónak kellene lennie, hogy megálljon 3 másodperc alatt. :-) Ez esetben:
a= v/t = 7/3 m/s^2
F1 = m*a = (7*m)/3
F2= µ*m*g
F1 = F2
(7*m)/3 = µ*m*g (itt a tömeggel lehet egyszerűsíteni, ezért nincs is megadva a szövegben)
7/3 = µ*g (leoszthatunk g-vel, amit 9.81 m/s^2-nek vettem)
µ = 0.238
5/6 A kérdező kommentje:
Én v-nek írtam egy korábbi kérdésemben, csak valaki szólt, hogy ez azért nem működik, mert az gyorsulás.
2014. febr. 5. 19:09
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. febr. 5. 20:11