Fizika gördülési surlódási erő?


Egy labdát 7m/s2 sebességgel elgurítunk,3 másodperc múlva megáll. Mekkora a gördülési surlódási erő?

Szóval akkor eddig jutottam el:

a= 7m/s2

t= 3s

µg= ?

F= m*a

Fg= µg*m*g

F=Fg

v=a*t=7m/s2*3s=21m/s


Még most is akármerre indulok, akkor is az m kell, amit nem tudok... :(



2014. febr. 5. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is tisztázzuk, hogy sebesség vagy gyorsulás! A szöveg szerint sebesség van, de a mértékegység gyorsulás, illetve az adatok feltüntetésénél már gyorsulás van írva a megfelelő mértékegységgel.
2014. febr. 5. 19:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Javaslom a munkatétel alkalmazását:


0,5m*v^2=µg*m*g*s


ahol s= 0,5a*t^2

2014. febr. 5. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sebesség lesz az, különben valami irgalmatlan nagy súrlódási együtthatónak kellene lennie, hogy megálljon 3 másodperc alatt. :-) Ez esetben:

a= v/t = 7/3 m/s^2

F1 = m*a = (7*m)/3

F2= µ*m*g

F1 = F2

(7*m)/3 = µ*m*g (itt a tömeggel lehet egyszerűsíteni, ezért nincs is megadva a szövegben)

7/3 = µ*g (leoszthatunk g-vel, amit 9.81 m/s^2-nek vettem)

µ = 0.238

2014. febr. 5. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Jogos, elszúrtam. Bocsi. :)
2014. febr. 5. 19:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Én v-nek írtam egy korábbi kérdésemben, csak valaki szólt, hogy ez azért nem működik, mert az gyorsulás.
2014. febr. 5. 19:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. febr. 5. 20:11