PetraDani kérdése:

Mekkora a surlódási együtható, ha vízszintes talajon 16 kg tömegű ládát 50 W teljesítménnyel tudunk 2,5 m/s állandó sebességgel húzni?


2014. febr. 3. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

0.125

Hol a söröm?

2014. febr. 3. 15:29
 2/7 A kérdező kommentje:

Addig én is eljutottam, a levezetés kéne.

Milyen sört kérsz?

2014. febr. 3. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük.

Fs=m*g*(súrlódási tényező)

P=Fs*v

Felállítom az egyenletet:

16*10*(nü)=50/2.5

nü=0.125

Dreher

2014. febr. 3. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy jutottál el odáig Te is, ha nincs meg a levezetés?

P=mű*m*g*v -> 50=mű*16*10*2.5 -> mű=50/(16*10*2.5)=0.125

2014. febr. 3. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy-hogy?

Olyan általános géptanon vagyok túl, az ilyeneket fejből küldöm.

2014. febr. 3. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek tettem fel a kérdést, nem Neked. :-) Ő is írta, hogy idáig eljutott, csak a levezetés nincs meg neki.
2014. febr. 3. 17:13
 7/7 A kérdező kommentje:

Beírtam google-be a kérdés szövegét, és ott, ahol megtaláltam csak egy megoldás volt, levezetés nem.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 3. 20:23