2014. jan. 27. 17:11
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi,de én leginkább a levezetésre lennék kíváncsi,azt le tudnád írni?
2014. jan. 27. 18:17
5/5 Silber válasza:
dU=dQ+dW. Mivel dV=0, így dU=dQ
dU=3/2*n*R*dT=dQ
p1*V1=n1*R*T1
p2*V1=n1*R*T2
n1=p1*V1/(R*T1)
Mivel V1=V2, ill. n1=n2:
p1/p2=T1/T2
dQ=3/2n*R*dT=3/2*p1*V1*(T2/T1-1)
Ebből következőleg:
T2=T1*(2/3*dQ/(p1V1)+1)
És
p2=p1*T2/T1=2/3*dQ/V1