2 dm^3 normálállapotú levegővel 333 J hőt közlünk, miközben a térfogata állandó marad. Mekkora lett a nyomása és a hőmérséklete?

2014. jan. 27. 17:11
 1/5 Silber ***** válasza:
111000 Pa, illetve 299 K.
2014. jan. 27. 17:41
 2/5 Silber ***** válasza:
Bocs, 300 K.
2014. jan. 27. 17:46
 3/5 Silber ***** válasza:
Mégse. 572 K.
2014. jan. 27. 17:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi,de én leginkább a levezetésre lennék kíváncsi,azt le tudnád írni?
2014. jan. 27. 18:17
 5/5 Silber ***** válasza:

dU=dQ+dW. Mivel dV=0, így dU=dQ

dU=3/2*n*R*dT=dQ


p1*V1=n1*R*T1

p2*V1=n1*R*T2


n1=p1*V1/(R*T1)

Mivel V1=V2, ill. n1=n2:

p1/p2=T1/T2


dQ=3/2n*R*dT=3/2*p1*V1*(T2/T1-1)


Ebből következőleg:

T2=T1*(2/3*dQ/(p1V1)+1)

És

p2=p1*T2/T1=2/3*dQ/V1

2014. jan. 27. 18:23