NAGYON szépen megköszönném a kedves segítőnek :)2013. dec. 11. 20:53
1/4 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyit fizetnek érte!
2/4 anonim válasza:
m*g*h
12*10*10 + 0,8*10(1+2+3+4+5+6+7+8+9+10) = 1200 + 8*5*11 = 1640 J
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. dec. 11. 22:18
4/4 anonim válasza:
Nem ilyen egyszerű. A láncot nem méteres darabokban húzod fel, hanem folyamatosan csökken a tömege. Itt integrálszámításra lesz szükség.