Mennyi munkát végzünk, amikor a 10 méter mély kútból állandó sebességgel felhúzzuk a 12 kg tömegű vödör vizet? A lánc tömege méterenként 0,8 kg.

NAGYON szépen megköszönném a kedves segítőnek :)
2013. dec. 11. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ, hogy mennyit fizetnek érte!
2013. dec. 11. 21:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

m*g*h


12*10*10 + 0,8*10(1+2+3+4+5+6+7+8+9+10) = 1200 + 8*5*11 = 1640 J

2013. dec. 11. 21:30
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. dec. 11. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű. A láncot nem méteres darabokban húzod fel, hanem folyamatosan csökken a tömege. Itt integrálszámításra lesz szükség.
2014. febr. 3. 15:34