2013. nov. 27. 20:37
1/2 anonim válasza:
Az elejtés pillanatában a lendület 0.
Ha 4 m magasról szabadon esik akkor v=négyzetgyök(2s*g)=8,94 m/s sebességgel fog földet érni.
Ekkor a lendülete I=m*v= 2kg*8,94 m/s=17,88kg*m/s.
A lendületváltozást a gravitációs mező okozta.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 27. 21:58