Fizika 9. osztály. Egy 2 kg tömegű test szabadon esik 4 méter magasról. Mekkora a lendülete az elejtés és a földet érés pillanatában? Mi okozta a lendület változást?

2013. nov. 27. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elejtés pillanatában a lendület 0.


Ha 4 m magasról szabadon esik akkor v=négyzetgyök(2s*g)=8,94 m/s sebességgel fog földet érni.

Ekkor a lendülete I=m*v= 2kg*8,94 m/s=17,88kg*m/s.

A lendületváltozást a gravitációs mező okozta.

2013. nov. 27. 21:55
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 27. 21:58