Pedomaci :D kérdése:

Nyugalmi helyzetből induló autó egyenletesen gyorsulva 80 méter úton 72 km/h sebességet ér el. Mennyi a gyorsulása?


2013. nov. 25. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
a=(v^2)/(2*s)= 2,5m/s^2
2013. nov. 25. 20:51
 2/8 anonim ***** válasza:

s = a/2 * t²

a = Δv/t


s = Δv/(2t) * t² --> s = Δv*t/2 --> 2*s = Δv*t --> t = 2s/Δv = 160/20 = 8 s


a = 20/8 = 2,5 m/s²

2013. nov. 25. 20:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem értem a 8s hogy jött ki? :oo
2013. nov. 25. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Az s = a/2 * t² képletbe behelyettesítem az a = Δv/t képletből az 'a'-t.


s = (Δv/t)/2 * t² = Δv/(2t) * t² = Δv/2 * t = (Δv*t)/2


Tehát s = (Δv*t)/2. Szorzom 2-vel.


2s = Δv*t. Osztom Δv-vel.


2s*/Δv = t


Δv = 72 km/h = 20 m/s

2013. nov. 25. 21:28
 5/8 A kérdező kommentje:
eddig okés de a t az hogy jön ki? mivel a feladatban nincs megadva az idő.
2013. nov. 25. 21:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig itt járok:

1. Nyugalmi helyzetből induló autó egyenletesen gyorsulva 80 méter úton 72 km/h


sebességet ér el. Mennyi a gyorsulása?


v= 72 Km/h = 72:3.6= 20m/s


a= 80m


--------------------------------------------------


s=?


a= Δv/Δt =

2013. nov. 25. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Most fejeztem ki, csak be kellene helyettesítened: 2s*/Δv = t


t = 2s*/Δv = (2*80 m)/(20 m/s) = 160/20 = nyolc másodperc


Ne légy olyan értetlen!

2013. nov. 25. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:

A * fölösleges

2s/Δv = t

2013. nov. 25. 21:51