A sokszníű matematika 11-12 könyvben (piros)a 3730 feladathoz kéne segíteni. Elvileg két megoldás van , az első megoláds az ésszerű, de a második nem értem , ugye azok az érintők egyenlete kell ami merőleges az 3x+y=0 egyenletre, ennek az egyenes nek ugye 1/3 a meredeksége, tehát ha az érintők merőlegesek akkor azoknak -1/3 lesz a meredekségük, de a megoldásban úgy írták hogy y=1/3+c és így számolták ki az érintőket, miért?:s ha nincs meg a könyv nektek akkor írjátok le és leírom a feladatot.2014. febr. 5. 14:05
1/3 anonim válasza:
Y=-3x ha átrendezed
erre merőleges
y=1/3+c egyenes
A merőlegesség csak a meredekségtől függ a c érték csak párhuzamos eltolásokat jelentenek.
merőlegesség feltétele
m1=-1/m2
2/3 anonim válasza:
A 1/3-nál lemaradt az x
helyesen
y=(1/3)x+C
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. febr. 5. 18:01