Tudnátok segíteni matekban?

A sokszníű matematika 11-12 könyvben (piros)a 3730 feladathoz kéne segíteni. Elvileg két megoldás van , az első megoláds az ésszerű, de a második nem értem , ugye azok az érintők egyenlete kell ami merőleges az 3x+y=0 egyenletre, ennek az egyenes nek ugye 1/3 a meredeksége, tehát ha az érintők merőlegesek akkor azoknak -1/3 lesz a meredekségük, de a megoldásban úgy írták hogy y=1/3+c és így számolták ki az érintőket, miért?:s ha nincs meg a könyv nektek akkor írjátok le és leírom a feladatot.

2014. febr. 5. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Y=-3x ha átrendezed

erre merőleges

y=1/3+c egyenes

A merőlegesség csak a meredekségtől függ a c érték csak párhuzamos eltolásokat jelentenek.

merőlegesség feltétele

m1=-1/m2

2014. febr. 5. 14:13
 2/3 anonim ***** válasza:

A 1/3-nál lemaradt az x

helyesen

y=(1/3)x+C

2014. febr. 5. 14:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. febr. 5. 18:01