40 hutoszekreny van. 4/5 resze kombinalt, 60% "A energiosztalyu". A kombimalt hutok 5/8 resze "A energiaosztalyu".
1. Hany darab komb. huto van?
2013. aug. 23. 11:31
1/3 doracell válasza:
A 40-nek az ötödrésze 40/5=8
A 4/5-e ennek a 4-szerese, vagyis 4*8=32 kombinált.
Ennek 1/8-a az 32/8=4
Az 5/8 ennek 5-szöröse, vagyis 5*4=20 db kombinált 'A'.
Ha csak ennyi a kérdés, akkor a 60% fölösleges adat.
2/3 A kérdező kommentje:
2. Hany darab A energiaju huto van?
2013. aug. 23. 11:59
3/3 doracell válasza:
40-nek keresed a 60%-át, vagyis a századrészének a 60-szorosát.
Vagy ha úgy tetszik, a 60-szorosának az 1/100-át.
De úgy is gondolkodhatsz, hogy 60/100= 3/5.
Ebből nem tudod kiszámolni?