Tudnátok segíteni a matekban? (fontos nagyon)


Megmondta a matek tanárnőnk mik lesznek a témazáróba, de ebből párat nem tudok megoldani:)Köszönöm annak aki segít:)Annak is örülök, aki csak egyet old meg:)

1.Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 4-et, az összeget megszoroztam 2-vel, majd az eredményből kivontam 8-at, s így ugyanazt a számot kaptam, mint amire gondoltam. Melyik ez a szám?


2.Egy hajó 2 kikötő között lefelé 3,5 óra, felfelé 5 óra alatt teszi meg az utat. A folyó sebessége 3km/h. Hány km-re van egymástól a 2 kikötő?


3.Egy agár a tőle 30m távolságra levő róka után fut. Az agár ugrása 2m hosszú, a rókáé 1m. Amíg a róka 3-at ugrik, az agár 2-t. Mekkora távolságot kell megtennie az agárnak, hogy utolérje a rókát?


4.Egy áru árát 20%-kal leszállítottak, majd 20%-kal felemeltek, így az ára, az eredeti áránál 100Ft-tal kevesebb lett. Mennyibe került eredetileg az áru?


5.Ha egy kétjegyű szám számjegyeit felcseréljük, akkor az eredeti szám 8/3 szorosát kapjuk. Melyik ez a szám?


6.G. és E. távolsága 100km. 2 kerékpáros indul el, az 1. G-ből E-felé, a 2. E-ből G-felé.

a., hány órakor találkoznak, ha reggel 8-kor indultak és az 1. kerékpáros sebessége 12 km/h, a 2-é 15 km/h?

b., mennyi idő múlva lesz a 2. 2x olyan távol H-tól, mint az 1. (G.-H- távolság 28 km)

c., Mennyi idő múlva lesz az 1. olyan messze H-tól, mint a 2. E-től?

d., mekkorára növelje a sebességét az 1., ha 1 órával korábban szeretnének találkozni?


7. A és B távolsága 150km. Reggel 6 órakor elindul A-ból B-be egy kerékpáros 16km/h-val, 7 órakor B-ből A-ba egy másik 36 km/h-val, mikor találkoznak?


8. A-ból, B-be 60 km/h-val elindult egy személyvonat, majd 1 óra múlva 90km/h-val egy gyorsvonat. Mekkora a két város távolsága, ha a gyorsvonat fél órával előbb ért B-be?


9. Egy nadrág árát 25%-kal felemelték. Hány %-kal kell csökkenteni, ha eredményül az eredeti árat szeretnék?


10. Egy nadrág árát 25%-kal csökkentették. Hány %-kal kell növelni, ha eredményül az eredeti árat szeretnék?



2013. jún. 2. 16:08
1 2
 1/18 kriszti0215 válasza:

1.

((x+4)*2)-8=x

(2x+8)-8=x

2x=x

x=0

2013. jún. 2. 17:16
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2013. jún. 2. 17:18
 3/18 anonim ***** válasza:

2, Felírhatjuk, hogy:

3,5x+3,5*3=5x-5*3, ahol x az út hossza

3,5x+10,5=5x-15

1,5x=25,5

x=17

Tehát 17 kilométerre van a két kikötő egymástól.


3,Felírható:

30+3/4x=x, ahol x a távolság. Tudjuk, hogy amíg az agár 4 métert halad, addig a róka 3 métert.

Közös nevezőre hozunk: 120+3x=4x

x=120

Tehát az agár 120 métert tesz meg, amíg utoléri a rókát.

2013. jún. 2. 18:29
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. jún. 2. 18:39
 5/18 anonim ***** válasza:

5, 20%=1/5

Tehát:

x-1/5x=y

y+1/5y=x-100

Behelyettesítjük:

x-1/5x+1/5(x-1/5x)=x-100

5x/5-x/x+1/5(5x/5-1/5x)=x-100

4x+4x/25=x-100

20x+4x=25x-2500

x=2500

Tehát az áru eredeti ára 2500 forint volt.

2013. jún. 2. 18:48
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi:))
2013. jún. 2. 18:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Az 5-ös feladat

ab=8/3ba

Tehát 10a+b=8/3(10b+a)

10a+b=80b/3+8a/3

30a+3b=80b+8a

22a=77b

2a=7b

b páros szám kell legyen, tehát b=2

Akkor, 2a=2*7

2a=14

a=7

Tehát az eredeti szám 72.

2013. jún. 2. 18:58
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. jún. 2. 19:02
 9/18 anonim ***** válasza:

6, Akét kerékpáros óránként 15+12=27 km-t tesz meg, 100/27=3,7= 3 óra42 perc, tehát 8+3,42=11 óra 42 perckor találkoznak. A 2. kerékpáros 55,5, az 1.-es kerékpáros 44,5 km-t tesz meg.

b, 100+28=128km

28+12x+2*15x=128

x=40 perc

Az 1-es kerékpáros 8km-t, a második 10km-t tesz meg.

Tehát 40 perc múlva.

c, HE=128km

128km=64/15=4,25

Tehát 4 óra és negyed.

d, 3,7 órát mennek. Hogy egy órával kevesebb, azaz 2,7 óra legyen, 100/2,7=37km-t kell megtegyenek, 37-15=22km

Tehát az 1-es, 22km/h sebességgel kell haladjon.

2013. jún. 2. 19:43
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es

Ketten összesen óránként 16+36=52km-t tesznek meg.

Mivel az A-ból induló kerékpáros 1 órával korábban indul, 120-16=104km marad.

104/52=2 óra, tehát 9 órakor találkoznak A-tól 48km-re, B-től 72km-re.

2013. jún. 2. 19:51
1 2