Tudnátok segíteni a matekban? (fontos nagyon)


Megmondta a matek tanárnőnk mik lesznek a témazáróba, de ebből párat nem tudok megoldani:)Köszönöm annak aki segít:)Annak is örülök, aki csak egyet old meg:)

1.Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 4-et, az összeget megszoroztam 2-vel, majd az eredményből kivontam 8-at, s így ugyanazt a számot kaptam, mint amire gondoltam. Melyik ez a szám?


2.Egy hajó 2 kikötő között lefelé 3,5 óra, felfelé 5 óra alatt teszi meg az utat. A folyó sebessége 3km/h. Hány km-re van egymástól a 2 kikötő?


3.Egy agár a tőle 30m távolságra levő róka után fut. Az agár ugrása 2m hosszú, a rókáé 1m. Amíg a róka 3-at ugrik, az agár 2-t. Mekkora távolságot kell megtennie az agárnak, hogy utolérje a rókát?


4.Egy áru árát 20%-kal leszállítottak, majd 20%-kal felemeltek, így az ára, az eredeti áránál 100Ft-tal kevesebb lett. Mennyibe került eredetileg az áru?


5.Ha egy kétjegyű szám számjegyeit felcseréljük, akkor az eredeti szám 8/3 szorosát kapjuk. Melyik ez a szám?


6.G. és E. távolsága 100km. 2 kerékpáros indul el, az 1. G-ből E-felé, a 2. E-ből G-felé.

a., hány órakor találkoznak, ha reggel 8-kor indultak és az 1. kerékpáros sebessége 12 km/h, a 2-é 15 km/h?

b., mennyi idő múlva lesz a 2. 2x olyan távol H-tól, mint az 1. (G.-H- távolság 28 km)

c., Mennyi idő múlva lesz az 1. olyan messze H-tól, mint a 2. E-től?

d., mekkorára növelje a sebességét az 1., ha 1 órával korábban szeretnének találkozni?


7. A és B távolsága 150km. Reggel 6 órakor elindul A-ból B-be egy kerékpáros 16km/h-val, 7 órakor B-ből A-ba egy másik 36 km/h-val, mikor találkoznak?


8. A-ból, B-be 60 km/h-val elindult egy személyvonat, majd 1 óra múlva 90km/h-val egy gyorsvonat. Mekkora a két város távolsága, ha a gyorsvonat fél órával előbb ért B-be?


9. Egy nadrág árát 25%-kal felemelték. Hány %-kal kell csökkenteni, ha eredményül az eredeti árat szeretnék?


10. Egy nadrág árát 25%-kal csökkentették. Hány %-kal kell növelni, ha eredményül az eredeti árat szeretnék?



2013. jún. 2. 16:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8,

Legyen x az idő

60x=90x-45

30x=45

x=1,5 óra

90*1,5 óra=135

Tehát 135 km a két város közötti távolság.

2013. jún. 2. 20:27
 12/18 anonim ***** válasza:

9,

25%=1/4

x-1/4x=3/4x

3/4x+3/4xy=x

3/4xy=x

y=1/3=33,33%


10,

Ugyanaz a megoldás, mint az előző feladatnál.

2013. jún. 2. 20:46
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez a 9-es és 10-es nem tudom, hogy jött neked ki, de nyilván rossz. Helyes megoldás:


9)

Nadrág ára: x

Nadrág új ára: 1,25*x = 5x/4

Régi ár: 5x/4 * 4/5

Tehát a megoldás az, hogy az új ár 4/5 részét kell venni, ami pont 80%, tehát 20%-kal kell csökkenteni az árát.


10)

Nadrág ára: x

Csökkentés után: 4x/5

Régi árat visszakapni: 4x/5 * 5/4


Tehát 5/4-ét kell venni, ami pont 125%, így 25%-kal kell növelni az árát.

2013. jún. 2. 21:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Plusz a 8-asra adott válaszod is rossz, a többit már meg se merem nézni, elég alapvető hibák vannak benne sajnos :(


8)

90x-90=60x+30


rendezés után x=4


Tehát 4 óra alatt zajlik le az egész eseménysor. Ami azt jelenti, hogy 4*60 km-re van egymástól a 2 város.

2013. jún. 2. 21:30
 15/18 anonim ***** válasza:
5) -ösben az eredeti szám nyilván a 27 és nem a 72.
2013. jún. 2. 21:34
 16/18 anonim ***** válasza:
7-es feladatod sem jó, mert a helyes megoldás 9 óra 34 perc...
2013. jún. 2. 21:44
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:) ami hibás letudnátok jól vezetni?:)
2013. jún. 3. 15:48
 18/18 A kérdező kommentje:
5-t kaptam:))) bár ezek a feladatok nem voltak benne:D és így kitűnő leszek:)
2013. jún. 5. 14:13
1 2