Valaki tud segíteni matekban? Fontos


Egyenlet megoldása szorzattá alakítással témát vesszük.


a,(gyök alatt) x+7 + [x-3]=0

b, (x+5)2(másodikon) + (y+5) 2(másodikon)

c, (x+1)(szorzás jel van köztük)(3x+5)=0

d, (x+3)(szorzás jel) (5-2x) (szorzás jel) (x+7)=0


Ellenőrzés is kellene mindegyikhez.Nagyon sürgős lenne,sajnos nem annyira értem nem vagyok nagy matekos.Előre is köszönöm.



#matehazi02
2012. szept. 10. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

c, (x+1)(szorzás jel van köztük)(3x+5)=0

(x+1)*(3x+5)=0


minden tagot minden taggal szorzol vagyis:

x*3x+1*3x+5*x+1*5=0

3x^ (^négyzetre emelés jele nálam)

3x^+8x+5=0


a=3 b=8 c=5

és jön a másodfokú egyenlet megoldó képlete..


itt megláthatod:


[link]


csak be kell helyetesíteni a betűk helyére a számokat.. (megadtam hogy melyiket hova) majd x1 és x2vel is végig vinni az eredeti egyenleted (elöször x1-et helyetesítedbe mindkét x helyére majd x2)

2012. szept. 10. 18:22
 2/2 anonim ***** válasza:

(x+3)(szorzás jel) (5-2x) (szorzás jel) (x++7)=0


ugyanugy szorzol minden tagot minden taggal...


(x+3)* (5-2x) * (x+7)=0

5*x+5*3-2x*x-2x*3+x*x+x*3+x*5-2x*x+7x+7*3+7*5-2x*7=0


összevonod az összevonandókat

és használod az előzőben le irt képletet.. az x négyzet előtt álló szám az a) a sima x előtt álló szám a b) és az x nélküli szám a c) a képletből.. (ne felejtsd el az előjeleket)

2012. szept. 10. 18:27