VicToooR x GB kérdése:

A matekban a behelyettesítési értékes feladatokat hogy kell megoldani?

2012. jún. 7. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában úgy, hogy a betű helyére behelyettesítem a számot. Persze előtte célszerű úgy átalakítani a kifejezést, hogy ne hat helyre kelljen behelyettesíteni, lehetőleg csak egyre.

Konkrét példa nincs?

2012. jún. 7. 09:55
 2/6 A kérdező kommentje:

pl. oldjuk meg ha x=3

x+4+6x

2012. jún. 7. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

pl. oldjuk meg ha x=3

x+4+6x


ebben ez esetben minden x helyére beírsz egy 3-st

így: 3+4+6x3

ami =25

2012. jún. 7. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:

ha úgy van írva, h 6x, 4x stb. az azt jelenti, h 6*x, 4*x

vagyis, ha tudod h mi az x, akkor beszorzod az előtte lévő számmal,

pl. 4x, x=2 4x=4*2

2012. jún. 7. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

pl. oldjuk meg ha x=3

x+4+6x

Erre írtam, hogy előbb amit lehet összevonok:

x+6x=7x (1 alma + 6 alma = 7 alma)

7x+4= 7*3+4=25

2012. jún. 7. 10:14
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek most már értem :)
2012. jún. 7. 10:22