Segítene valaki a matekban?

Koszinusz-tételt kell alkalmaznom, csak nem tudom, hogy induljak el. A feladat így szól: van egy háromszög, a= 5cm, c=3cm, gamma szög=50°. Hogy kell megoldani?

2013. aug. 15. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

c^2=aˇ2+bˇ2-2abxcosgamma

3ˇ2=5ˇ2+bˇ2-2x5xbxcos50

9=25+bˇ2-6,43b

0=bˇ2-6,43b+16----innen már csak másodfokú megoldóképlet :)

2013. aug. 15. 18:22
 2/3 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam, a b oldalt, az alfa szöget és a béta szöget kell kiszámolnom
2013. aug. 15. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
a b oldal akkor így meglesz és akkor ha az már megvan akkor a másik két szöget kitudod számolni sinus tétellel vagy cosinus tétellel vagyis kiszámolod az egyiket a másik meg ugye már csak kiegészítés h meglegyen a 180 fok
2013. aug. 15. 18:38