A négyszöget két átlójával négy háromszögre osztottuk. Két egymás melletti háromszög területe 150 négyzetcentiméter és 450 négyzetcentiméter. Hány négyzetcentiméter a másik két háromszög területe közül a kisebb terület?

Egy konvex négyszög területe 2012 négyzetcentiméter. A négyszöget két átlójával négy háromszögre osztottuk. Két egymás melletti háromszög területe 150 négyzetcentiméter és 450 négyzetcentiméter. Hány négyzetcentiméter a másik két háromszög területe közül a kisebb terület?

2014. febr. 4. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

egyik háromszög területe 3-szor nagyobb mint a másik.

150*3=450.

A másik két háromszögnél is ugyanez a helyzet.

A fennmaradt terület

2012-(450+150)=1412

1412/4=353

A kissebbik háromszög 353

A nagyobb:1059 területű

2014. febr. 4. 13:07