Egy közönséges háromszög 2 oldala 6 és 10 cm a közbezárt szögük pedig 32°os. Mekkora a területük? Mekkora a hiányzó oldal és a hiányzó szögek? Illetve a beírható és a körülírható kör sugara?

Odáig sikerült, hogy a terület 15,9 cm2, de tovább nem megy. Elméletileg szögfüggvények kellenek hozzá. Már a hiányzó oldal és/vagy szögek is nagy segítség lenne, egy kis magyarázattal légyszi.

2013. szept. 9. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyisd ki a Négyjegyű függvénytáblázatot a 74.oldalon...

hiányzó oldal: C^2 = 6^2 + 10^2 - 2*6*10*cos32°

C/sin32°=10/sinAlfa, ebből sinAlfa=10/(c/sin32°)

Alfa+32°+béta=180, béta= 180-32-alfa

2013. szept. 9. 16:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy, ha még nem tanult koszinusz-tételt a kérdező, akkor:

[link]

2013. szept. 9. 17:17
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi köszi!!
2013. szept. 9. 19:37