Odáig sikerült, hogy a terület 15,9 cm2, de tovább nem megy. Elméletileg szögfüggvények kellenek hozzá. Már a hiányzó oldal és/vagy szögek is nagy segítség lenne, egy kis magyarázattal légyszi.2013. szept. 9. 16:14
1/3 anonim válasza:
Nyisd ki a Négyjegyű függvénytáblázatot a 74.oldalon...
hiányzó oldal: C^2 = 6^2 + 10^2 - 2*6*10*cos32°
C/sin32°=10/sinAlfa, ebből sinAlfa=10/(c/sin32°)
Alfa+32°+béta=180, béta= 180-32-alfa
2/3 anonim válasza:
Vagy, ha még nem tanult koszinusz-tételt a kérdező, akkor:
3/3 A kérdező kommentje:
köszi köszi!!
2013. szept. 9. 19:37