nah hnap írunk matból!

de hogyis kell kiszámolni?


13/25+6/21-3/4=hogy is kell?


+17/32+(+19/20)+(-7/2)-(-16/31)=hogy is kell?


+2/2*4/5=hogy is kell?


3.25+4.9=hogy is kell?


+4.34*12.8=hogy is kell???


de MAGYARÁZATOT



kösziiii


2009. dec. 6. 20:05
 1/2 anonim válasza:

1)

13:25=0,52+

6:21=0,28-

3:4=0,75

0,52+0,28-0,75=1,55

2)

+19:20=0,95

-7:2=-3,5

-16:31=0,5

+17:32=0,5

0,5+0,95-3,5+0,5=-1,55

ennyit tudtam most!

2009. dec. 6. 20:28
 2/2 anonim ***** válasza:

1.) 13/25+6/21-3/4= először közös nevezőre kell hozni, 25*21*4=2100, aztán lehet összeadni.

13*21*4/2100+6*25*4/2100-3*25*21/2100=1092/2100+600/2100-1575/2100=117/2100

egyszerűsítünk 3-al:117/2100= 39/700

2.)+17/32+(+19/20)+(-7/2)-(-16/31)= először zárójel felbontás 17/32+19/20-7/2+16/31, aztán közös nevező 32*2*31=1984

17*2*31/1984+19*32*31/1984-7*32*31/1984+16*2*32/1984=1054/1984+18848/1984-6944/1984+1024/1984=13982/1984

Egyszerűsítés :6991/992

2009. dec. 6. 21:40