Egyszerű (? ) matek feladat. Valaki segít?


Egy rúd sajtot egér papa 10 perc, egér mama 15 perc, egy egér kölyök 30 perc alatt tud egyedül elfogyasztani. Hány perc alatt enné meg ezt a sajtot együtt egér papa, egér mama és tíz kölyke? (Az egércsalád mindegyik tagja mindig egyforma gyorsasággal eszi a sajtot.)


sehogy sem jövök rá a megoldásra. :/


2011. nov. 17. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
2 perc alatt eszik meg együtt, mert 12en 1 perc alatt a rúd 15/30adát eszik meg vagyis felét. Tehát 2 perc alatt eszik meg a rúd sajtot.
2011. nov. 17. 19:47
 2/3 BKRS ***** válasza:

Eloszor kiszamitjuk mennyi sajtot tudnak megenni 1 perc alatt.

1 perc alatt eger papa 1/10 sajtot tud megenni,

eger mama 1/15 sajtot, eger gyerek meg 1/30 sajtot.


Aztan kiszamitjuk egyutt mennyi sajtot tudnak megenni percenkent

Egyutt tehat 1/10+1/15+1/30 sajtot tudnak megenni egy perc alatt.

1/10+1/15+1/30= 3/30 + 2/30 + 10* 1/30 = 15/30 = 1/2 sajt.


Vegul:

ha 1 perc alatt 1/2 sajtot tudnak megenni egyutt,

akkor egy egesz sajthoz 2 perc szukseges.

2011. nov. 17. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Aztán kiszámítjuk együtt mennyi sajtot tudnak megenni percenként:


Együtt tehát 1/10+1/15+1/30*10 sajtot tudnak megenni egy perc alatt.


1/10+1/15+1/30*10= 3/30 + 2/30 + 10*1/30 = 15/30 = 1/2 sajt.


Kicsit kiigazítottam a számítást.

2011. nov. 18. 00:01