Hogy csinálnád meg? /11. es matek/


lg[(sin30°+cos30°)^2 -sin 60°]


addig eljutottam hogy egyenletrend. (a+b)^2=a^2+2ab+b^2


2011. nov. 18. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó irányban indultál el, most már csak helyettesítsd be:

sin30=1/2 cos30=gyök3/2 sin60=gyök3/2

(sin30)^2=1/4 (cos30)^2=3/4 kétszeres szorzat=gyök3/2

gyök3/2 - gyök3/2 az nulla, így marad csak lg(1/4+3/4)= lg(1)=0

2011. nov. 18. 19:43
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi... akkor jó volt a gondolat menetem :))
2011. nov. 18. 19:51