lg[(sin30°+cos30°)^2 -sin 60°]
addig eljutottam hogy egyenletrend. (a+b)^2=a^2+2ab+b^2
2011. nov. 18. 18:00
1/2 anonim válasza:
Jó irányban indultál el, most már csak helyettesítsd be:
sin30=1/2 cos30=gyök3/2 sin60=gyök3/2
(sin30)^2=1/4 (cos30)^2=3/4 kétszeres szorzat=gyök3/2
gyök3/2 - gyök3/2 az nulla, így marad csak lg(1/4+3/4)= lg(1)=0
2/2 A kérdező kommentje:
köszi... akkor jó volt a gondolat menetem :))
2011. nov. 18. 19:51