7-es matek! Szerkesztés, szögszámítások?


1.feladat.

Egy szabályos sokszög szögeinek összege 540 fok.Hány egybevágó tükrös háromszögből építhetjük fel ezt a sokszöget?

Mekkorák a szögeik ezeknek a háromszögeknek?


2.feladat.

Egy szabályos sokszög külső szögei 24 fokosak.Hány átlója van?


3.feladat.

Hány átlója van egy konvex sokszögnek,ha szögeinek összege 900 fok?


Szerkesztések menete is kellene!!


2011. nov. 16. 15:18
 1/4 BKRS ***** válasza:

1.

annyibol ahany oldala van.

n oldala van, akkor (n-2)*180 a szogeinek osszege,

(n-2)*180 = 540

n-2= 3

n=5

2011. nov. 16. 18:26
 2/4 BKRS ***** válasza:

A külső szög a belső szög kiegészítő szöge, tehat a kulso szogek osszege 360 fok mert n*180 - (n-2)*180) = 2*180 =360

Tehat Tehat 24 = 360/n

n = 360/24 = 15

Az atlok szama n(n-3)/2 = 90

2011. nov. 16. 18:29
 3/4 BKRS ***** válasza:

n oldalu sokszog szogeinek osszege (n-2)*180

(n-2)*180 = 900

n-2 = 5

n = 7

atlok szama:

n(n-3)/2 = 14

2011. nov. 16. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:)))
2011. nov. 16. 18:47