1.feladat.
Egy szabályos sokszög szögeinek összege 540 fok.Hány egybevágó tükrös háromszögből építhetjük fel ezt a sokszöget?
Mekkorák a szögeik ezeknek a háromszögeknek?
2.feladat.
Egy szabályos sokszög külső szögei 24 fokosak.Hány átlója van?
3.feladat.
Hány átlója van egy konvex sokszögnek,ha szögeinek összege 900 fok?
Szerkesztések menete is kellene!!
2011. nov. 16. 15:18
1/4 BKRS válasza:
1.
annyibol ahany oldala van.
n oldala van, akkor (n-2)*180 a szogeinek osszege,
(n-2)*180 = 540
n-2= 3
n=5
2/4 BKRS válasza:
A külső szög a belső szög kiegészítő szöge, tehat a kulso szogek osszege 360 fok mert n*180 - (n-2)*180) = 2*180 =360
Tehat Tehat 24 = 360/n
n = 360/24 = 15
Az atlok szama n(n-3)/2 = 90
3/4 BKRS válasza:
n oldalu sokszog szogeinek osszege (n-2)*180
(n-2)*180 = 900
n-2 = 5
n = 7
atlok szama:
n(n-3)/2 = 14
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:)))
2011. nov. 16. 18:47