Hogy kell megoldani ezt a matematika feladatot?

adott egy (3;4) végpontú, origóból kiinduló a vektor. határozd meg azt a két egység hosszúságú b vektort amely az a vektorral 30°-os szöget zár be.

2014. febr. 1. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen v(3,4) és b(x,y).


v*b = 3x + 4y

és

v*b = |v|*|b|*cos30


Ebből:

3x + 4y = sqrt(3)*|v|


És még hozzájön, hogy 2=|b|=sqrt(x^2 + y^2)


Innen már csak egy két ismeretlenes, két változós egyenletrendszert kell megoldani

2014. febr. 1. 16:39