adott egy (3;4) végpontú, origóból kiinduló a vektor. határozd meg azt a két egység hosszúságú b vektort amely az a vektorral 30°-os szöget zár be.2014. febr. 1. 16:33
1/1 anonim válasza:
Legyen v(3,4) és b(x,y).
v*b = 3x + 4y
és
v*b = |v|*|b|*cos30
Ebből:
3x + 4y = sqrt(3)*|v|
És még hozzájön, hogy 2=|b|=sqrt(x^2 + y^2)
Innen már csak egy két ismeretlenes, két változós egyenletrendszert kell megoldani