32 lapos magyar kártyából visszatevés nélkül kiválasztunk négyet. A. ) Mi a valószínűsége hogy lesz benne egy ász? B. ) Mi a valószínűsége, hogy lesz benne egy piros.


2014. jan. 29. 18:59
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Help: Nézd az ellentétét, tehát, hogy mekkora a valószínűsége, hogy NEM lesz benne ász!
2014. jan. 29. 19:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Az összes eset/kedvező eset képlettel kell számolnunk.


Összes eset: 32 lapból 4-et (32 alatt a 4)=35960-féleképpen lehet kiválasztani.


a) Kedvező esetek száma: 4 ászból pontosan 1 lehet a lapok között, ebből (4 alatt az 1) lehetőségünk van. A maradék 3 helyre 28 lapból kell választanunk, ezt (28 alatt a 3)-féleképpen tehetjük meg. Ezek szorzata adja a kedvező esetek számát: (4 alatt az 1)*(28 alatt a 3)=4*3276=13104 lehetőségünk van. Annak esélye, hogy 1 ász lesz benne: 13104/35960=~0,3644=36,44%.


A másikat hajszál pontosan ugyanígy kell csinálni (persze más számokkal).

2014. jan. 29. 19:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszöntem
2014. jan. 29. 20:15