2014. jan. 29. 18:59
1/3 savanyújóska válasza:
Help: Nézd az ellentétét, tehát, hogy mekkora a valószínűsége, hogy NEM lesz benne ász!
2/3 anonim válasza:
Az összes eset/kedvező eset képlettel kell számolnunk.
Összes eset: 32 lapból 4-et (32 alatt a 4)=35960-féleképpen lehet kiválasztani.
a) Kedvező esetek száma: 4 ászból pontosan 1 lehet a lapok között, ebből (4 alatt az 1) lehetőségünk van. A maradék 3 helyre 28 lapból kell választanunk, ezt (28 alatt a 3)-féleképpen tehetjük meg. Ezek szorzata adja a kedvező esetek számát: (4 alatt az 1)*(28 alatt a 3)=4*3276=13104 lehetőségünk van. Annak esélye, hogy 1 ász lesz benne: 13104/35960=~0,3644=36,44%.
A másikat hajszál pontosan ugyanígy kell csinálni (persze más számokkal).
3/3 A kérdező kommentje:
köszöntem
2014. jan. 29. 20:15