Hogyan oldom meg ezt a feladatot? Próbáltam már mindenhogy, de nem jön össze :/2014. jan. 11. 20:51
1/3 anonim válasza:
Alulra már jutott normális ékezet?
2/3 anonim válasza:
a/
32-4 = 28 "nem-ász" lap van.
(28 alatt a 10) = binomiális együttható = 13.123.110
Más módszer szerint:
Az 1. lap 28-féle, a 2. 27-féle, és így tovább a 10. 19-féle lehet. Osztani kell a 10 lap lehetséges sorrendjeinek a számával, azaz 10!=3.628.800-zal.
28*27*26*...*19/10! = ugyanannyi
b/
Két pirosat (8 alatt a 2) = 28-féleképpen, a maradék 8 lapot viszont 32-8 = 24-ből választjuk ki (28 alatt a 8) = 3.108.105-féleképpen.
28*3.108.105 = 87.026.940
3/3 anonim válasza:
c/
Pontosan 7 zöld van:
8-féleképpen lehet zöld (1 db kimarad) és a maradék 3 lap nem zöld (24 alatt a 3) = 2024 lehetőség.
8*2024 = 16192
Pontosan 8 zöld van:
Mind a 8 zöld 1-féleképpen, a maradék kettő (24 alatt a 2) = 276-féleképpen.
1*276 = 276
16192+276 = 16468