Bratilla kérdése:

Egy 32 lapos magyar kártyából kihúzunk három lapot. Mekkora a valószínűsége annak, hogy A) két piros és egy makk van közöttük, B) két ász és egy király van közöttük, C) van köztük alsó?


Sziasztok!

Ez a házink, de nem értem, az órán csak olyat csináltunk, amiben három ugyanolyat kelett vizsgálni, ilyet nem :/ Valaki el tudná magyarázni, hogy az ilyeneknél mit kell csinálni? Köszönöm előre is!


2013. okt. 9. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Összesen 32 alatt 3 = 4960 - összes esetek száma.


A

(8 alatt 2) * (8 alatt 1) = 224 kedvező esetek száma

p = 224/4960 = 0,045


B

(4 alatt 2) * (4 alatt 1) = 24

p = 24/4960 = 0,0048


C

Nincs alsó 28 alatt 3 = 3276

Biztos van legalább egy alsó: a kettő különbsége: 1684

p = 1684/4960 = 0,35


(Ha el nem számoltam.)


-KA-

2013. okt. 9. 21:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. okt. 9. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. okt. 9. 21:42