Sziasztok!
Ez a házink, de nem értem, az órán csak olyat csináltunk, amiben három ugyanolyat kelett vizsgálni, ilyet nem :/ Valaki el tudná magyarázni, hogy az ilyeneknél mit kell csinálni? Köszönöm előre is!
2013. okt. 9. 21:00
1/3 anonim válasza:
Összesen 32 alatt 3 = 4960 - összes esetek száma.
A
(8 alatt 2) * (8 alatt 1) = 224 kedvező esetek száma
p = 224/4960 = 0,045
B
(4 alatt 2) * (4 alatt 1) = 24
p = 24/4960 = 0,0048
C
Nincs alsó 28 alatt 3 = 3276
Biztos van legalább egy alsó: a kettő különbsége: 1684
p = 1684/4960 = 0,35
(Ha el nem számoltam.)
-KA-
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. okt. 9. 21:36