cos^2 x-sin x- 1= 0 Mennyi az x és hogy kapom meg! Kérem a válaszolót vezesse is le nekem! Köszönöm!2014. jan. 23. 20:48
1/3 anonim válasza:
cos^2 x - sin x - 1 = 0
1 - sin^2 x - sin x - 1 = 0
- sin^2 x - sin x = 0
-sin x(sin x + 1) = 0
Egy szorzat akkor és csak akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.
a/
-sin x = 0
sin x = 0
x1 = k*pí, k egész szám
b/
sin x + 1 = 0
sin x = -1
x2 = 3pí/2 + k*2pí, k egész szám
2/3 anonim válasza:
Ugyanaz, mint az első válasz, rajzon is ellenőrive:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2014. jan. 23. 21:30