Fair.Play kérdése:

Ki tud segíteni ebben? Sűrgős lenne!

cos^2 x-sin x- 1= 0 Mennyi az x és hogy kapom meg! Kérem a válaszolót vezesse is le nekem! Köszönöm!

2014. jan. 23. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

cos^2 x - sin x - 1 = 0


1 - sin^2 x - sin x - 1 = 0


- sin^2 x - sin x = 0


-sin x(sin x + 1) = 0


Egy szorzat akkor és csak akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.


a/

-sin x = 0

sin x = 0


x1 = k*pí, k egész szám


b/

sin x + 1 = 0

sin x = -1


x2 = 3pí/2 + k*2pí, k egész szám

2014. jan. 23. 21:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint az első válasz, rajzon is ellenőrive:

[link]

2014. jan. 23. 21:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2014. jan. 23. 21:30