Hogyan kell kiszámolni? (matek)


x+1/x-1 + x+2/x+3 + -4/(x-1)(x+3) = 0


x+3/x-3 + x-3/x3+3 = 4/3


x+3/x+4 - x/3-x = 7/(x+4)(x-3)


x/x-2 - x+2/1-x = -3/(x-2)(x-1)


1-x/x-2 - x-2/x-1 = 1/(x-2)(1-x)


2x/x+2 - x+2/2-x = x(négyzet)+12/x(négyzet)-4


3x-7/x+5 = x-3/x+2


A per jel a tört vonalat jelenti.


2009. dec. 1. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, ha ez valaki megcsinálja Neked! :D
2009. dec. 1. 23:20
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Lusta vagy b+, ne itt irasd meg a házid...
2009. dec. 1. 23:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem lusta,csak sokat hiányoztam mostanában a suliból és nem értem a számolásokat.
2009. dec. 1. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok.

Jaj, itt vered a nyálad, aztán megnézném milyen kérdéseid vannak Neked.:D

Mit zavar téged? Van direkt egy kategória, Házi feladat kérdések. Bocsi, én nem tudok segíteni, szar vagyok matekból meg azt sem tudom hogy vettünk-e már ilyet XD

2009. dec. 1. 23:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem olyan nehezek ezek a feladatok, ha van egy kis segitseg. 2 kepletet kell tudnod

1. ax(negyzeten)+bx+c=0


mindig torekedj arra, hogy az egyenletekbol ezt az alakot hozd ki


2. megoldokeplet

x=[-b plusz/minusz gyokalatt (b negyzet-4ac)]/2a

mindig ket eredmenye lesz a plusz/minusz miatt


levezetem az utolsot (negyzetjel helyett ^ irok)

keresztbeszorzok

(3x-7)(x+2=(x-3)(x+5)

3x^+6x-7x-14=x^+5x-3x-15

3x^-x-14=x^+2x-15

2x^-3x+1=0


behelyettesitunk a megoldokepletbe


X(1;2)={-(-3)+/-gyok[9-4(2*1)]}/2*2

X(1;2)={3+/-gyok(9-8)}/4

X1=(3+1)/4=1

X2=(3-1)/4=1/2

remelem sikerul a tobbit egyedul megoldani

2009. dec. 2. 00:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiányoztál sokat a suliból a tanár elfogadja ha nem tudod megcsinálni...
2009. dec. 2. 00:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. dec. 2. 00:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érti meg...Órán se magyaráz,csak kiadja a feladatot,meg dogákat írat..Nem csoda,hogy mindenki 1-2-est kap(nem túlzok,tényleg így volt múltkor)...
2009. dec. 2. 00:19
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
00:16-os vagyok... aha, akkor a gimis matektanárom reinkarnálódott valószínű:D
2009. dec. 2. 00:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van fél óra türelmed érthetően linkelem a megoldást. Ha addig nem jön más.
2009. dec. 2. 00:37