gyokalatt(x+4)-x-1<=1
Megcsinaltam es az jott ki hogy x <= -3 es x>=0.
megneztem wolframalphan ,de ott csak x>=0 a megoldas.
Akkor most mi van?
2014. jan. 13. 16:38
1/3 anonim válasza:
Ha átrendezed:
sqrt(x+4) <= x+2
sqrt>=0, ezért x+2>=0, tehát x>=-2, tehát a "x<=-3" az hamis gyökök.
2/3 anonim válasza:
Amúgy azért van, mert:
sqrt(x+4) <= x+2
Ha behelyettesítesz -3-t:
1 <= -1
Ez nem igaz, de ha négyzetre emeled, akkor
1 <= 1
Ez már igaz.
A négyzetre emelés -x-hez és x-hez ugyanazt rendeli, tehát az egyenlőtlenség csak abszolútértékben marad igaz, ezért kell vizsgálni, hogy amit négyzetre emelünk az milyen előjelűek, mert ha az egyik -, a másik +, akkor hülyeséghez vezet, ha pedig mindkettő -, akkor pont a fordított relációt hozza ki.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2014. jan. 13. 21:39