Csebisev-egyenlőtlenség szórás nélkül?


Itt a link:

[link]


A 6. oldalon lévő 4.10-es feladatot nem vágom. Illetve a lentebb lévőket sem nagyon. Szórás nélkül mit kell csinálni?



2013. dec. 12. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, alkalmazható-e, de ez egy tipikus binomiális eloszlásos eset. Ennek a szórását meghatározhatjuk:


D^2=n*p*(1-p)=100*0,6*04=24


ez már használható a csebisev-ben


csak még szimmetrikussá kell tenni a 60 körül a tartományt

2013. dec. 13. 00:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alatta levő feladatok pedig zömében a nagy számok törvényével oldhatók meg.

Ill. szintén binomiális tételes megközelítéssel.

2013. dec. 13. 00:30