Itt a link:
A 6. oldalon lévő 4.10-es feladatot nem vágom. Illetve a lentebb lévőket sem nagyon. Szórás nélkül mit kell csinálni?
2013. dec. 12. 22:32
1/2 anonim válasza:
Nem tudom, alkalmazható-e, de ez egy tipikus binomiális eloszlásos eset. Ennek a szórását meghatározhatjuk:
D^2=n*p*(1-p)=100*0,6*04=24
ez már használható a csebisev-ben
csak még szimmetrikussá kell tenni a 60 körül a tartományt
2/2 anonim válasza:
Az alatta levő feladatok pedig zömében a nagy számok törvényével oldhatók meg.
Ill. szintén binomiális tételes megközelítéssel.