Hogy tudom az alábbi matematika feladatot megoldani? Feladat a lenti képen.

[link]

2014. jan. 12. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez egyenlet, akkor lehet, hogy ez jó:

[link]

2014. jan. 12. 20:16
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, örök hálám, köszönöm :D
2014. jan. 12. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


Remélem, jól számoltam.


Elképesztő, hogy 8. osztályban ilyen feladatokat oldotok meg. Itt ez egy emelt szintű érettségi feladat.


Hány éves vagy? 14? Erdélyben is úgy számozzák a tanulói osztályokat, mint M.o-on?

2014. jan. 12. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Szum (n=1, n=k; n,k egész) 1/[√n + √(n+1)] = 25

1/[√n + √(n+1)]-et próbáljuk átírni


1/[√n + √(n+1)] = 1/[√(n+1) + √n]

a²-b² = (a-b)(a+b) azonosságot felhasználva:

n+1-n = [√(n+1)-√n][√(n+1)+√n]

1 = [√(n+1)-√n][√(n+1)+√n]

1/[√(n+1)+√n] = [√(n+1)-√n]


Tehát valójában ezt keressük:

Szum [n=1, k] √(n+1)-√n

Könnyen belátható bármilyen számra, hogy ennek összege:

√k - 1 = 25

√k = 26

k = 676

k = n+1

676 = n+1

675 = n

2014. jan. 12. 20:35
 5/5 A kérdező kommentje:
14 vagyok igen, általános iskola 8. osztálya
2014. jan. 12. 20:40