Ha x+y=4 és x^2+y^2=12 akkor x-y mennyi?


2014. jan. 12. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

x-y = 2 * sqr(2)


sqr(2) = 2-nek a gyöke, vagyis gyökkettő.

2014. jan. 12. 17:34
 2/4 anonim válasza:

x+y=4 => x=4-y

x^2+y^2=12

-------

Behelyettesítesz az alsó egyenletbe, zárójelet felbontod: (a-b)^2 = a^2+b^2-2ab

Rendezed 0-ra és másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldod. Mielőtt használod a megoldóképletet egyszerűsíteni is tudsz.

És amit az első válaszoló írt nem jó megoldás.

2014. jan. 13. 11:42
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 6. 11:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ehhez igazán nem kell sokat számolni.


(x+y)^2 + (x-y)^2 = 2*(x^2+y^2) alapján írható, hogy


16 + (x-y)^2 = 24, vagyis


(x-y)^2 = 8, és innen |x-y| = négyzetgyök 8.

2014. febr. 6. 12:33