Hogyan számolom ki a háromszög oldalait? Kerülete 20 cm szögei: alfa41,6 fok béta 69,5 fok gamma 68,9 fok azt tudom, hogy a szinusztételt kell alkalmaznom

2014. jan. 12. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a:b:c = (sinα):(sinβ):(sinγ)


a:b:c = 0,6639:0,9367:0,9330


0,6639+0,9367+0,9330 = 2,5336


K/2,5336 = 7,893906


a = 0,6639*7,893906 =


b = 0,9367*7,893906 =


c = 0,9330*7,893906 =

2014. jan. 12. 13:11