Mekkorák a háromszög hiányzó oldalai és szögei, ha a+b=122cm, c=76cm, gamma=64°52´ (sinus-, cosinustétel)?

2012. dec. 1. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Felírod c-re a koszinusz tételt, és a oldalt meghagyod a-nak, b oldal helyére pedig "122-a"-t írsz, és az egyenletből kijön "a" oldal, megvannak az oldalak, innentől koszinusz tétellel kijön a többi szög is.
2012. dec. 1. 14:09
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondolkozz kicsit ! Ugye tudod a háromszög c oldalát meg a szemközti szögét, ebből fel tudsz írni egy cosinus tételt.

Az a+b=122 ből pedig ki tudod fejezni az egyik ismeretlent és beírni a cosinus tételetbe.


Így (igaz hogy ronda számokkal) kapsz egy egyenletet amiben csak egy ismeretlen van, és azt megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével :)

2012. dec. 1. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezért miért kéne gondolkoznom?

Ezt mondtam én is...

2012. dec. 1. 14:13
 4/9 A kérdező kommentje:

hát ezekre én is rájöttem, hogy

c^2=a^2+(122-a)^2-2*a*(122-a)*cos64°52´


csakhogy: hogyan tovább?

a cos64°52´-et szorozzam meg a 2a-val?

és akkor azt még utána 122-a-val?ű

vagy előbb a 2a-t a (122-a)-val, majd ezt utána a cos64°52´-vel? vagy hogy? :(

olyan gyökér számok jönnek ki....

2012. dec. 1. 14:15
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi, az első "kérdező kommentje" írója véletlen az én felhasználómmal írt ide....
2012. dec. 1. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
És mégis hogy, ha szabad kérdeznem?
2012. dec. 1. 15:00
 7/9 A kérdező kommentje:
úgy, hogy ismeri a jelszavamat, mivel a barátom:D:D
2012. dec. 1. 15:29
 8/9 A kérdező kommentje:

és léptem már be az ő laptopjáróé is ide, és akkor elmentettem a felhasználónevemet és a jelszavamat.

aztán most,mikor belépett ő is, nem vette észre, hogy még az én felhasználónevem van ott, és nem váltott át a sajátjára, és úgy válaszolt a kérdésemre....:)

2012. dec. 1. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:

c² = a² + b² - 2*a*b*cosγ

Ha jobb oldalhoz hozzáadok nullát, mégpedig 2ab - 2ab formában, akkor

c² = (a + b)² - 2ab(1 + cosγ)

ebből

a*b = [(a + b)² - c²]/[2(1 + cosγ)]

A jobb oldal csupa ismert mennyiség, kiszámolhatod - legyen ez A -, így

a*b = A

A másik egyenlet a feladatból

a + b = B (122)

így van két egyenleted két ismeretlenre.

2012. dec. 1. 15:49