Szab háromszög alapú egyenes hasáb palástja 6-szor akkora területű, mint az alaplapja, melynek magassága 5gyök3 cm. Mekkora a térfogat?


2014. jan. 12. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:

szabályos háromszöged van, aminek tudod a magasságát. ki tudod számolni az oldalait akár egy pitagorasz tétellel. a magasságból és a mellette lévő oldalból (legyen a) valamint az alsó él feléből (a/2) felírva...

(5*gyök3)^2+(a/2)^2=a^2

75+(a^2)/4=a^2 /*4

300+a^2=4*a^2 /-a^2

300=3a^2 /÷3

100=a^2 /gyök

10=a (logikusan a negatív gyök most nem játszik...)

innen meg felírsz egy egyenletet...

szabályos háromszög területe*6=palást területe

(a*ma)/2*6=a*m*3

(10*5*gyök3)/2*6=10*m*3

259,81=30m /÷30

8,66 = m


térfogat egyenlő alap * magasság

259,81*8,66=2249,95 ~ 2250 cm^3

2014. jan. 12. 12:11