2014. jan. 12. 11:54
1/1 anonim válasza:
szabályos háromszöged van, aminek tudod a magasságát. ki tudod számolni az oldalait akár egy pitagorasz tétellel. a magasságból és a mellette lévő oldalból (legyen a) valamint az alsó él feléből (a/2) felírva...
(5*gyök3)^2+(a/2)^2=a^2
75+(a^2)/4=a^2 /*4
300+a^2=4*a^2 /-a^2
300=3a^2 /÷3
100=a^2 /gyök
10=a (logikusan a negatív gyök most nem játszik...)
innen meg felírsz egy egyenletet...
szabályos háromszög területe*6=palást területe
(a*ma)/2*6=a*m*3
(10*5*gyök3)/2*6=10*m*3
259,81=30m /÷30
8,66 = m
térfogat egyenlő alap * magasság
259,81*8,66=2249,95 ~ 2250 cm^3